CSS Nedir?


CSS nedir?

CSS Basamaklı Stil Sayfaları anlamına gelir. Renkler, düzen ve yazı tipleri dahil olmak üzere HTML veya bir XML belgesinin sunumunu açıklamak için kullanılan bir stil sayfası dilidir.

CSS Nasıl Çalışır?

CSS, HTML öğelerini seçmek için bir dizi kural kullanarak ve ardından bunlara stiller uygulayarak çalışır. Her kural, bir seçici ve noktalı virgülle ayrılmış bir veya daha fazla bildirim içeren bir bildirim bloğundan oluşur. Seçiciler, ad, kimlik, sınıf, tür vb. gibi öznitelikleriyle tanımlanır.

CSS Ne Yapabilir?

CSS, bir web sitesinin görünümünü dönüştürmek için çok şey yapabilir. İşte CSS'nin yapabileceği şeylerden sadece birkaçı:

  • Metnin rengini ve yazı tipini değiştirme – Bir sayfadaki metnin stili CSS ile değiştirilebilir.
  • Animasyonlar oluşturun – Çeşitli CSS teknikleri kullanılarak animasyonlar oluşturulabilir.
  • Modern efektler ekleyin – Alt gölgeler, yansımalar ve daha fazlası gibi modern efektler yaratmanıza izin veren birçok CSS tekniği vardır.
  • Düzenler oluştur – CSS, nispeten kolaylıkla karmaşık, duyarlı düzenler oluşturmanıza olanak tanır.
  • Farklı cihazlar için ayarla – CSS, bir web sitesinin masaüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve daha fazlası gibi farklı cihaz türlerinde nasıl görüneceğini ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Çözüm

CSS güçlü bir dildir ve bir web sitesinin harika görünmesi için çok şey yapabilir. Herhangi bir modern web sitesinde olması gereken bir şeydir ve nasıl çalıştığını anlamak, web sitenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir