Plesk Paneli Nedir?


Plesk Panel'e Giriş

Plesk Panel, Linux ve Windows sunucularının kolay ve rahat yönetimini sağlayan, yaygın olarak kullanılan bir barındırma aracıdır. Etki alanı oluşturma ve yönetme, web barındırma planları oluşturma, veritabanlarını yönetme ve daha fazlası gibi barındırma hesabınızın tüm yönlerini tek bir arayüzden kontrol etmenize olanak tanır.

Plesk Panelin Başlıca Özellikleri

Plesk Panel şunları kolayca yapmanızı sağlar:

  • Etki alanları oluşturma ve yönetme – Tek bir panelden birden fazla domain oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.
  • Web barındırma planlarını ayarlayın – Web barındırma planlarını hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilir ve veritabanları, e-posta hesapları ve daha fazlası gibi kaynakları yönetebilirsiniz.
  • Veritabanlarını yönetin – Kullanıcı erişim seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra veritabanlarını kolayca oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.
  • SSL sertifikalarını yönetin – Plesk Panel tarafından yönetilen SSL sertifikaları ile web sitenizi güvenli bir şekilde barındırabilirsiniz.
  • web sitenizi güvenli hale getirin – Plesk Panel'in kötü amaçlı yazılım taraması, DDoS koruması ve daha fazlası gibi güvenlik araçlarıyla web sitenizi koruyabilirsiniz.

Plesk Panelin Avantajları

Plesk Panel, yeni başlayanlardan deneyimli web yöneticilerine kadar her seviyeden kullanıcı için harika bir web barındırma aracıdır. Barındırma hesabınızı kolayca yönetmenizi sağlayan kullanıcı dostu arayüzü ile kullanımı kolaydır. Web sitenizi kötü niyetli saldırılardan korumaya yardımcı olacak bir dizi güvenlik aracıyla güvenlidir. Ayrıca, kullanıcıların web sitelerinin görünümünü ve hissini özelleştirmeleri için çeşitli seçeneklerle son derece özelleştirilebilir.

Genel olarak Plesk Panel, web barındırma için harika bir araçtır ve avantajları, onu web sitesi sahipleri için mükemmel bir seçim haline getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir