Programlamaya Nasıl Başlanır?


Programlamaya Nasıl Başlanır?

Her geçen gün programlama önem kazanıyor. Programlamayı öğrenmek için çeşitli kaynaklar mevcut. Peki başlamak için nereden başlamalı?

Adımlar:

 • Hangi programlama dili?
  İlk adım,hangi programlama diliyle başlamak istediğinize karar vermek. İnternette çeşitli makalelerden,yorumlardan ve videolardan destek alabilirsiniz.
 • Oku ve öğren

  Kod öğrenmek için doğru faydalanmanız gerekir. İnternet üzerinden size uygun olan kaynağı dinleyin ve bu konudan bahsetmeye başlayın. Aslında,kodu bir okuma parçası olarak bakın.

 • Uygulama Çözümlerini Ara

  Konu hakkında konuşmak ve sorgulamak için on-line topluluklar vardır. Ayrıca,internet üzerindeki kod çözümlerini arayabilirsiniz.Eğer herhangi bir şey anlamazsanız,daha önce üzerinde çalışılmış çözümlere yönelik çözümler.

 • Alıştırmalar ile tekrarlamak

  Toplama,bilginin emin olduğu tek yolu denemektir. Asılı öğrenme her bir genişletme,kodu kullanarak ve yazmak için uzun süre uygulamalı olarak çalışarakla gerçekleşir.

Programlama hakkında konuşmada kimse tam bir uzman olacak diye bir şey diyemez. Öğrenme süreci,belki kendi kendine düşündüğü her şeyi üzerinde çalışmak,hata yapmak ve kendini geliştirmek için taahhütleri sürekli olarak sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir