WooCommerce SEO: Daha Fazla Trafik Almak ve Daha Fazla Ürün Satmak için Eksiksiz Kılavuz

SEO , çevrimiçi pazarlamanın en temel yönlerinden biridir. WooCommerce kullanarak bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, web sitenizi arama motorları için optimize etmeniz çok önemlidir.

Bu kapsamlı kılavuzda, WooCommerce SEO’nuzu geliştirmenin en etkili yollarını açıklayacağız. Başlıklarınızı ve ürün başlığı seçimlerinizi optimize etmekten Yoast WordPress SEO eklentisini kullanmaya ve hatta WordPress.com gibi harika bir web barındırma seçmeye kadar.

WooCommerce sitenizi bu SEO kılavuzuyla şimdi optimize etmeye başlayın.

WooCommerce SEO Dostu Zaten Değil mi?

WooCommerce genellikle Shopify ile karşılaştırılır, ancak Shopify’dan farklı olarak başlamak ücretsizdir. Ancak Shopify’da yerleşik SEO işlevi bulunurken, WooCommerce eklentiler gerektirir.

gibi eklentiler Yoast daha fazla optimizasyonu kolaylaştırır.

Ancak, WooCommerce web sitenizin en iyi performansı gösterdiğinden emin olmak istiyorsanız, onu arama motorları için nasıl optimize edeceğinizi anlamak çok önemlidir.

WooCommerce’i nasıl daha SEO dostu hale getirebileceğinizi, mağazanızın Google aramalarında nasıl daha üst sıralarda yer alacağını ve daha fazlasını konuşalım. WordPress ve WooCommerce için sayfa içi SEO, öğrenmesi zaman alan bir sanattır.

Bu kılavuzda, e-Ticaret SEO başarısına giden yolda ilerlemeniz için en alakalı temel bilgileri ele alacağız.

Bazı Yaygın WooCommerce SEO Zorlukları Nelerdir?

WooCommerce SEO ile ilgili ana sorunlardan biri, ürün sayfalarınızın ve kategori sayfalarınızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasının zor olabilmesidir. Google ve Bing gibi arama motorlarının sayfaları nasıl sıraladığı nedeniyle, her sayfada benzersiz ve çekici içeriğe sahip olmak önemlidir. Nitelik nicelikten çok daha önemlidir, bu nedenle makale üstüne makale dağıtmak yerine, içeriğin kalitesine odaklanan bir strateji oluşturun.

WooCommerce ürün sayfaları için bir başka zorluk, arama motorlarının tüm ürünlerinizi her zaman doğru şekilde dizine eklemeyebilmesidir. Burada rol oynayan birçok faktör var. Örneğin, bozuk bağlantılar, kötü eklentiler varsa veya tarayıcıların mağazanızı dizine eklemesine izin veren bir site haritanız yoksa, sayfalarınızın sıralamada düştüğünü fark edeceksiniz.

İçindekiler: Temel Bilgilerle Başlayalım

İşte bu yazıda ele alınan her şey:

 • Tüm Başlıkları Optimize Edin
 • Başlık Etiketlerini ve Meta Açıklamalarını Optimize Edin
 • Tüm Ürün Açıklamalarını Optimize Edin
 • Bir Blog Başlatın (veya Mevcut Bir Blogunuzu Yenileyin)
 • Site Yapısı Yenileme Yapın (Taramayı/Dizin Oluşturmayı Kolaylaştırın)
 • Google Mobil Uyumluluk Testini Geçtiğini Kontrol Edin
 • Bir SEO Eklentisi kullanın
 • WordPress Gibi Harika Bir Web Sunucusu Seçin
 • Kırık ve Geri Bağlantılar Dahil Bağlantıları Kontrol Edin
 • Benzersiz Ürün Açıklamaları Sağlayın ve Yinelenen İçerikten Kaçının (Google Bundan Nefret Ediyor)
 • URL’lerinizi Belirsiz Değil, Net Olacak Şekilde İyileştirin
 • Tüm Görselleri SEO İçin Optimize Edin
 • Ekmek Kırıntılarından Yararlanın (Bu Makaleyi Beğenin!)
 • Şema İşaretlemesinden / Zengin Parçacıklardan Yararlanın
 • Web Sitesi Hızını Artırın
 • Arama Motoru Optimize Edilmiş WordPress Temalarını Kullanın
 • WooCommerce Mağazanızın Güvenliğini Artırın

WooCommerce SEO’yu Geliştirmenin En İyi Yolları

İşte WooCommerce Web Sitesi SEO’nuzu geliştirmenin en iyi yollarından bazıları.

Tüm Sayfa Başlıklarını Optimize Edin

Başlıklar, hedeflenen anahtar kelimelerinizi eklemek için harika bir yerdir ve SEO’da önemli bir rol oynarlar. Arama motoru optimizasyonu için tüm başlıklarınızı optimize ettiğinizden emin olun.

Ana başlığınız her zaman birincil anahtar kelimeyi içermelidir. Birincil anahtar kelime, ister bir ürün açıklaması isterse web sitenizin genel içeriği olsun, esasen içeriğinizin odak noktasıdır.

İçerik oluştururken bölümlerinizi ayırdığınızdan emin olun. Burada diğer başlıklar devreye giriyor. Harika bir ürün açıklamanız varsa, ancak hepsi büyük bir bölümden ibaretse, okuyucularınız çabucak vazgeçecektir. Bunun yerine, onları başlıklarla bölün.

Bu bölümler için H2 veya H3 başlıklarını kullanın. Bu, hem birincil hem de destekleyici anahtar kelimeleri kullanmak için mükemmel bir fırsat yaratır.

Hedef anahtar kelimenizi başlıklara eklediğinizde, arama motorlarına bunun sayfadaki en önemli konu olduğunu söylüyorsunuz. Sonuç olarak, siteniz o anahtar kelime için daha üst sıralarda yer alacaktır.

Başlık Etiketlerinizi ve Meta Açıklamalarınızı Optimize Edin

Başlık etiketleri ve meta açıklamalar mümkün olduğunca arama motoru dostu olacak şekilde yazılmalıdır.

Ancak başlık etiketleri ve meta açıklamalar nelerdir?

Başlık Etiketleri

 • Başlık etiketi, bir web sayfasının başlık sayfasını belirten bir HTML öğesidir.
 • Arama snippet’inin (SERP) bir parçası olarak görüntülenir
 • Arama sonucunun tıklanabilir başlığı olarak görüntülenir
 • Kullanıcı deneyimi, SEO ve sosyal paylaşım için çok önemlidir
 • Sayfanın içeriğinin açık ve özlü bir açıklamasını sağlamalıdır

Meta Açıklaması

 • Meta açıklama, bir web sayfasına hızlı bir genel bakış sağlayan bir HTML öğesidir.
 • Arama snippet’inin bir parçası olarak bir arama motoru sonuç sayfasında (SERP) görünür
 • Arama motoru kullanıcısına sayfadaki materyal ve bunun arama sorgusuyla ilişkisi hakkında bir fikir vermeyi amaçlar.

Bir meta açıklama, her sayfanın ne hakkında olduğu konusunda net ve kısa olmalıdır. Bu özellikle ürün kategorileri için önemlidir.

Bir XML Site Haritası uygulayın

Bir site haritası , arama motorlarının WooCommerce mağazanız da dahil olmak üzere web sitenizi dizine eklemesine yardımcı olur. Site haritası, içerik, videolar, fotoğraflar ve mağazanızın ve sitenizin parçası olan diğer dosyalar dahil olmak üzere sitenizin tüm bilgilerini sağlar.

Tüm Ürün Açıklamalarını Optimize Edin

Tüm mağazanızın ürün açıklamalarını arama motorları için optimize edin. Bu, hedef anahtar kelimenizi açıklamaya dahil etmek ve onu açıklamanın içeriği boyunca kullanmak anlamına gelir.

SEO için ürün açıklamalarınızı geliştirirken, arama motorlarına bu konunun web sitenizdeki en hayati konu olduğunu bildiriyorsunuz. Sonuç olarak, terim SERP’lerde daha üst sıralarda yer alacaktır.

” olarak bilinen şeyden kaçınmaya dikkat etmeniz gerekir anahtar kelime doldurma . Bu, bir kelime tekrarlanan ve doğal olmayan bir şekilde kullanıldığında ve içerik artık akmadığında olur. Sayfanın kalitesini düşürür.

Anahtar kelimeler, arama motoru optimizasyonuna yardımcı olur, ancak aynı zamanda dönüşüm oranınızı artırmanıza da yardımcı olur. Potansiyel bir müşteri seçtiğiniz anahtar kelimeyi aradığında, ürününüzün en iyi sonuçlardan biri olmasını istersiniz çünkü:

 1. tüketicinin işletmenize daha fazla güvenmesine yardımcı olur
 2. Tüm trafiğin %90’ı ilk sayfaya gidiyor
 3. Potansiyel müşterilerinizin size ulaşmadan önce birden fazla teklif görmelerini istemezsiniz, çünkü her teklif gördüklerinde bu, trafiğinizin beklenen değerini düşürür.

Ürününüz bu en iyi sonuçlardan biriyse, müşteri o ürünü aradığı için büyük olasılıkla bir satış yapacaksınız.

Kategori ve Ürün Sayfalarında Alakalı Anahtar Kelimeleri Hedefleyin

Bu da bizi alaka düzeyine getiriyor. Anahtar kelimeleriniz üzerinde araştırma yaparken, bunların web sitenizle alakalı olduklarından emin olun. Trend olan bir kelimede üst sıralarda yer alabilirsiniz, ancak sektörünüzle alakasızsa, aslında sıralamanıza ve markanıza zarar veriyorsunuz.

Örneğin, ürününüzü yalnızca bir kişi satın alıyorsa, bir sayfaya 1.000 ziyaretçi almak önemli olmayacaktır. Bunun yerine, bu kişilerin 999’u siteyi hemen terk edecek ve bu da hemen çıkma oranınızı ve SEO puanınızı etkiler. Yalnızca 50 ziyaretçi alırsanız, ancak bunlardan 30’u satın alırsa, daha fazla para kazanırsınız ve hemen çıkma oranı etkilenmez.

Bir arama motoru için optimizasyon göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak, doğru araçlarla, web sitenizin sıralamasını yapmak ve iyileştirmek kolay olabilir.

 • Ürünlerinizle alakalı anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelime araştırma araçlarını kullanın
 • Bu anahtar kelimeleri başlıklarınıza, başlıklarınıza ve ürün açıklamalarınıza ekleyin
 • Sitenizi arama motoru dostu olacak şekilde optimize edin
 • Arama motoru sıralamanızı iyileştirmek için bir eklenti kullanın

Kaliteli Bir SEO Eklentisi

İçeriğinizi optimize etmek için bir başka harika seçenek de, özellikle en iyi ürün açıklamalarını oluşturmanıza yardımcı olan eklentiler yüklemektir.

En iyi SEO eklentilerinden biri Yoast SEO eklentisidir . Web sitenizi geliştirebilecek bazı temel özelliklere sahiptir.

Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Okunabilirlik Denetleyicisi
 • Yinelenen İçerik Uyarısı
 • İçerik Bilgileri
 • Çoklu Site Uyumluluğu

Ancak Yoast tek seçenek değil. Aynı derecede harika olan birkaç ücretli ve ücretsiz seçenek var. Adından da anlaşılacağı gibi hepsini yapan alternatif bir eklenti All in One SEO’dur . Şu anda 3 milyondan fazla kullanıcısı var ve yeni başlayanlar için uygun.

Hepsi Bir Arada SEO Avantajları

 • SEO Denetim Kontrol Listesi
 • Ürün başlığını ve meta açıklamaları kolayca optimize edin
 • Ürün görseli optimizasyonu

kısaca bahsettik Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve SEMrush’tan . Bu araçlar, endüstrinin sunduğu en iyi araçlardan bazılarıdır. Anahtar kelimeleri araştırmanıza, web sitenizi sıralamanıza ve içeriğinizi geliştirmenize yardımcı olacak yardımcı araçlara sahip olmanıza olanak tanır.

Bir Blog Başlatın (veya Mevcut Bir Blogunuzu Yenileyin)

Blog, web sitenizin SEO’sunu geliştirmenin harika bir yolu olabilir ve ayrıca mağazanız için trafik ve satış oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Ürünlerinizle ilgili konular hakkında blog yazdığınızda, arama motorlarına web sitenizin bu konularda bir otorite olduğunu bildirmiş olursunuz. Sonuç olarak, arama motoru sonuç sayfalarında bu anahtar kelimeler için daha üst sıralarda yer alırsınız.

Daha önce de belirtildiği gibi, anahtar kelimeler müşterilerin sizi arama motorları aracılığıyla bulmasına yardımcı olur. Blog yazarken, bloglarınıza anahtar kelimeler eklemek mağazanıza yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir.

Halihazırda bir blogunuz varsa, onu düzenli olarak yeni içerikle güncellemeyi unutmayın. Bu, blog okuyucularınızın etkileşimde kalmasına yardımcı olacak ve ayrıca web sitenizin SEO’sunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Okuyucularınıza ilham verecek kaliteli içeriklerle haftada en az iki kez blogunuzda paylaşım yapmalısınız.

Bir blog başlattığınızda, okuyucularınızın ilginç bulacağı ilgili konuları seçmek istersiniz. Bu nedenle, hedef kitlenizle bağlantı kurmanız çok önemlidir. Onlara sektörünüze bir göz atın ve onlarla alakalı öğeleri vurgulayın. Okuyucuların ürünleriniz hakkında ne gibi soruları olabileceğini kendinize sorun, ardından bu soruları yanıtlayan gönderiler oluşturun.

Örneğin, ürünlerinizi rakiplerle karşılaştırmak yerine, sizi sektöre daldıran ilginç bir şey hakkında bir yazı yazın. Bu zorunluluktan olabilir (bu ürüne ihtiyacınız vardı, ancak mevcut değildi) veya rakiplerinizden daha iyisini yapabileceğinizi biliyordunuz (ürün mevcuttu, ancak eşit değildi).

Alışveriş yapanların genellikle yararlı bulduğu bazı içerik türleri şunlardır:

 • “Nasıl yapılır” gönderileri
 • “En İyi İpuçları” gönderileri
 • “En İyi Faydalar” gönderileri

Site Yapısı Yenileme Yapın (Taramayı/Dizin Oluşturmayı Kolaylaştırın)

Site yapınızı iyileştirmenin ilk adımı bir site haritası eklemektir. Daha önce kısaca bahsedildiği gibi, site haritası arama motorlarının sayfanızı dizine eklemesine ve doğru şekilde kategorilere ayırmasına yardımcı olur.

Bir site haritası ayrıca sayfalarınızın, medyanızın, ürünlerinizin tüm bilgilerini ve bunların her biri arasındaki ilişkiyi içerir. Bu, arama motorlarının sayfalarınızı girilen arama terimlerine göre doğru bir şekilde sıralamasına yardımcı olur.

Ancak göz önünde bulundurmanız gereken tek şey bir site haritası değildir. Site yapısı da SEO’da önemli bir rol oynar. Arama motorları kullanıcı deneyimine bakar.

Bu nedenle, web siteniz karmaşık, gezinmesi zor ve birçok gizli özelliğe sahipse, site tarayıcıları sayfalarınızı daha düşük sıralar. İyi yapılandırılmış bir site şunları içerir:

 • bir ana sayfa
 • Kategoriler
 • alt kategoriler
 • Sayfalar ve Gönderiler

Ana sayfanız, potansiyel müşterileri mağazanız gibi belirli hedeflere yönlendiren bilgileri içermelidir. Müşteri mağazanızı bir kez görüntülediğinde, ürünlerinizin farklı kategorilerini ve çok sayıda ürününüz varsa, hatta alt kategorilerini kolayca görmelidir.

Bu kategorilerde kalan ürün sayfaları ve gönderiler bulunmalıdır.

Google Mobil Uyumluluk Testini Geçtiğini Kontrol Edin

Mobil Uyumluluk Testi , web sitenizin mobil cihazlarda ne kadar iyi performans gösterdiğini değerlendiren bir araçtır. Web siteniz bu testi geçemezse, arama motoru sonuç sayfalarında daha alt sıralarda yer alacaktır.

Bunun nedeni, Google’ın artık mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesidir.

Web siteniz Google Mobil Uyumluluk Testinde başarısız olursa, web sitenizi daha mobil uyumlu hale getirmek için aşağıdaki teknikleri kullanabilirsiniz:

Bu, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Güvenilir Bir Web Sunucusu Seçin

Başarılı bir web sitesi için güvenilir barındırma esastır. WordPress.com dahil olmak üzere WooCommerce web sitenizi barındırmak için birçok seçenek vardır. WordPress.com’u seçerseniz, aşağıdaki avantajlardan yararlanacaksınız:

 • Yerleşik SEO araçları.
 • Birinci sınıf destek ve güvenlik.
 • WordPress temalarına ve eklentilerine tam erişim.

Daha fazla bilgi edinmek için tam kepçeyi buradan . Hangi sunucuyu seçerseniz seçin, bu makaledeki tavsiyeler yine de geçerli olacaktır.

Kırık ve Geri Bağlantılar Dahil Bağlantıları Kontrol Edin

Kırık bağlantılar ve kötü geri bağlantılar, web sitenizin SEO’suna zarar verebilir. Kötü geri bağlantılar, web sitenize şüpheli bir kaynaktan gelen bağlantılardır. Başka bir deyişle, arama motoru tarafından güvenilmeyen bir web sitesidir ve bu nedenle, harici site mağazanıza bağlantı verdiği için sıralamanızı düşürür.

Screaming Frog web sitenizdeki kırık linkleri kontrol etmek için kullanabilirsiniz.Bu aracın kullanımı ücretsizdir.

Başka bir seçenek de, Majestic SEO web sitenizdeki kötü geri bağlantıları kontrol etmek için Bu aracın kullanımı ücretlidir ancak ücretsiz deneme sürümü sunar.

Geleneksel olarak, SEO uzmanları tavsiye ederdi kötü bağlantıları reddetmeyi . “Kötü” bağlantılar, arama motorlarını sitelerinizin gerçekte olduğundan daha fazla bağlantıya sahip olduğunu düşünmeleri için kandırmak için ödenen veya başka bir şekilde yerleştirilen doğal olmayan bağlantılardır.

Bununla birlikte, son araştırmalar, bağlantıları reddetmenin yalnızca aşırı durumlarda yardımcı olduğunu göstermektedir. Bu gibi durumlarda, hatalı geri bağlantının sahibine ulaşabilir ve lütfen kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca bağlantı satın almaktan, kendi sitenize geri bağlantı vermek için düşük kaliteli web siteleri oluşturmaktan ve diğer spam içerikli uygulamalardan da kaçınmalısınız.

Web sitenizde bozuk bağlantılar veya kötü geri bağlantılar olduğunu tespit ederseniz, yukarıdaki teknikleri kullanarak bunları düzeltebilirsiniz. Bu, web sitenizin SEO’sunu ve arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Benzersiz Ürün Açıklamaları Sağlayın ve Yinelenen İçerikten Kaçının (Google Bundan Nefret Ediyor)

Yinelenen içerik, arama motoru optimizasyonu için büyük bir hayırdır.

Copyscape İntihal Denetleyicisini web sitenizdeki yinelenen içeriği kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Bu aracın kullanımı ücretsizdir.

Ne yazık ki, bu ürün sayfaları için bile geçerlidir; bu nedenle, örneğin farklı sayfalarda aynı ürün bilgilerine sahipseniz, yinelenen içerik olarak kabul edilecektir.

Bunu önlemek için, her ürünün kendine özgü bir açıklaması olduğundan emin olun. Bu, web sitenizin SEO’sunu ve arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Web sitenizin yinelenen içeriğe sahip olduğunu tespit ederseniz, aşağıdaki teknikleri kullanarak bunu düzeltebilirsiniz:

 • Ürün sayfalarınızın her birine benzersiz ürün açıklamaları ekleyin
 • Web sitenizin blog yazıları ve sayfaları için orijinal içerik oluşturun

URL’lerinizi Belirsiz Değil, Net Olacak Şekilde İyileştirin

URL biçimleri, arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır. Kalıcı bağlantılar, bireysel blog gönderilerinize ve sayfalarınıza giden kalıcı dahili bağlantılar veya URL’lerdir.

Kalıcı bağlantıların optimize edildiğinden emin olarak web sitenizin SEO’sunu iyileştirebilir ve arama motoru sonuç sayfalarında sıralayabilirsiniz.

Web sitenizin URL’lerini geliştirmek için Yoast SEO Eklentisini kullanabilirsiniz. Açık ve belirsiz bir URL ile ne demek istediğimize dair bir örnek.

 • URL’yi temizle: /ürünler/kadın-giyim/
 • Belirsiz URL: /?sort=fiyat&sayfa=123

Kalıcı dahili bağlantıları optimize etmek, değiştirilmesi kolay bir şeydir, ancak SEO’nuz için büyük bir fark yaratacaktır.

Tüm Görselleri SEO İçin Optimize Edin

Görseller de arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır.

Bunu WordPress kontrol panelinizin medya kitaplığında yapabilirsiniz.

Medya Kitaplığına erişmek için şu adımları izleyin:

 1. WordPress Admin’e giriş yapın
 2. Sol taraftaki menüde Medya’nın üzerine gelin
 3. Kütüphane’yi tıklayın

[buraya wp admin ekran görüntüsünü ekleyin]

Optimize edilmiş ve optimize edilmemiş görseller derken ne demek istediğimize dair bir örnek:

Optimize edilmiş görüntü:

 • /wp content/uploads/2018/12/cuteblackcat image.jpg
 • Dosya adı: cuteblackcat
 • Alternatif metin: Sevimli Kara Kedi

Optimize edilmemiş resim:

 • /wp content/uploads/2018/12/fosjvgnrvh image.jpg
 • Dosya adı: fosjvgnrvh image
 • Alternatif metin: Yok

Optimize edilmiş bir görüntünün boyutu daha küçüktür ve doğru dosya adına ve alternatif metne sahiptir.

Bread Crumbs yararlanın

Ekmek kırıntıları, web sitenizin SEO’sunu iyileştirmenin harika bir yoludur.

Bread crumbs, kullanıcıların ve arama motorlarının web sitenizin yapısını anlamasına yardımcı olan bir gezinme öğesidir. için Yoast SEO Eklentisini kullanabilirsiniz.

Bu makalenin en üstüne giderseniz, farklı bölümlere bağlanan tüm başlıkların bir listesini göreceksiniz. Bunlar bread crumbs.

Bread crumbs adı, Hansel ve Gretel’in iki çocuğun eve dönüş yollarını bulmalarına yardımcı olmak için ekmek kırıntıları bıraktığı masalına atıfta bulunur.

Şema İşaretlemesinden Yararlanın

Şema işaretlemesi kullanılır, böylece tarayıcılar kodlanmış etiketi okuyarak web sitenizi dizine ekleyebilir. Bu kod, arama motorlarının arama sonuçlarınıza yorum puanı yıldızları gibi ek özellikler eklemesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Yoast, Hepsi Bir Arada SEO ve diğerleri gibi eklentiler, Google’ın sitenizin kodunu düzgün bir şekilde tarayabilmesi için bu kodu HTML’nize eklemenize yardımcı olabilir. , Mağazanıza Şema işaretlemesi eklemek için seçtiğiniz eklentiyi kullanın ve Şemaya ekleyin, Şema türünü (Ürün) doldurun, markayı, tanımlayıcı türünü ve tanımlayıcıyı ekleyin.

Web Sitesi Hızını Artırın

Sayfa hızı, önemli bir arama motoru sıralama faktörüdür. Google, mükemmel bir kullanıcı deneyimi için hızlı yüklenen ve sorunsuz işlevselliğe sahip web sitelerini tercih eder.

kullanabilirsiniz Google PageSpeed ​​Insights aracını Web sitenizin hızını test etmek Bu aracın kullanımı ücretsizdir.

Web sitenizin hızını artırmak için Yoast SEO Eklentisini de kullanabilirsiniz. Bu eklentinin kullanımı ücretsizdir.

Google PageSpeed ​​Insights, web sitenizi analiz edecek ve size 100 üzerinden bir puan verecektir. 85 veya daha yüksek bir puan hedeflemek istiyorsunuz. Puanınızı yükseltmek istiyorsanız, araç size özel öneriler sunacaktır.

Bazı etkili ipuçları şunlardır:

Arama Motoru Optimize Edilmiş WordPress Temalarını Kullanın

Arama motoru için optimize edilmiş WordPress temalarını bulmak için WordPress Tema Dizini’ni kullanabilirsiniz.

Bu, WooCommerce temalarını anahtar kelimeye veya tema kategorisine göre arayabileceğiniz ücretsiz bir kaynaktır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tema var, hangisinin SEO dostu olduğunu nereden biliyorsunuz?

Bir tema yeterli kodlamaya, yüksek yükleme hızlarına ve bol desteğe sahip olmalıdır. Duyarlı temalardan daha önce bahsetmiştik ve bu, göz önünde bulundurmanız gereken bir numaralı öğedir. Tema mobil uyumlu mu?

Temanın birden fazla tarayıcı, eklenti ve tabii ki WooCommerce ile çalıştığından emin olun.

Google Analytics ile SEO İyileştirmelerini İzleyin

Web sitenizin SEO iyileştirmelerini izlemek için Google Analytics’i kullanabilirsiniz. Bu aracın kullanımı ücretsizdir.

Google Analytics , web sitenizin trafiğini ve etkileşimini izlemenize olanak tanıyan güçlü bir araçtır.

izlemek için kullanabilirsiniz Aşağıdaki verileri :

 • Ziyaretler
 • Sayfa Görüntüleme Sayısı
 • Çıkma Oranı
 • Sayfadaki ortalama süre
 • Yeni ziyaretçilerin yüzdesi
 • En çok yönlendiren siteler
 • En çok aranan anahtar kelimeler

[Google Analytics ana sayfasının ekran görüntülerini ekleyin]

WooCommerce Mağazanızın Güvenliğini Artırın

Google, web sitesi güvenliğini çok ciddiye alır, siz de öyle yapmalısınız.

kullanabilirsiniz Web sitenizin güvenliğini test etmek Bu aracın kullanımı ücretsizdir. Google, web sitelerinin güvenliğini sıralar ve arama motoru sonuç sayfası tercihlerini hesaba katar.

WooCommerce mağazanızın güvenli olduğundan emin olmak için şunları yapabilirsiniz:

 • Güçlü bir parola kullanın
 • Yazılımınızı düzenli olarak güncelleyin
 • Bir eklenti kullanın WordFence gibi Web sitenize güvenlik özellikleri eklemek için

WooCommerce SEO’nuzu Hemen Geliştirin

SEO stratejileri en hafif tabirle karmaşıktır. Başlamak bunaltıcı olabilir, ancak unutmayın, her seferinde bir adım atın.

Elinizde bu kılavuzla her sorunu ele aldığınızda, sayfa sıralamanızın arttığını göreceksiniz. Artık çevrimiçi işinizi büyütmek için ihtiyacınız olan araçlara sahipsiniz! E-ticaret SEO, pazarlamanın yeni yoludur. Bugün gemiye binin ve müşterilerinizin daha fazlasını istediğini görmenin keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir