Yeni Başlayanlara: Platform Seçimi

Bir web site yapmak için uygulayabileceğiniz 3 farklı yöntem vardır. Bunlar:

  1. İçerik Yönetimi Sistemi Kullanmak (CMS): İçerik yönetimi sistemleri; Web siteleri ve web sitelerini oluşturan içerikleri yayınlamak için kullanılabilecek geliştirici araçları olarak değerlendirilebilir. Bu noktada ön plana çıkan 3 farklı platform vardır.
    Bunlar: WordPressDrupal ve Joomla‘dır. Bu üç araçta ücretsiz, açık kaynaklı, PHP ile geliştirilmiş ve şablon/tema kullanan sistemlerdir. Yetkinliği olmayan kişiler için WordPress en mantıklı seçenektir. Bunu etkileyen en önemli etmenler; Kullanışlılık, basitlik, ücretsiz tema ve eklenti sayısıdır.
  2. Site Kur Aracı Kullanmak: Günümüzde otomasyon sistemler oldukça ön plana çıkmış durumda ve yalnızca sürükleyip bırakarak harikalar yaratmak mümkün. CMS sistemlerine ve kodlamayla site oluşturmaya kıyasla web sitesi kurucuları hızlı, verimli ve mükemmeldir. Bu anlamda , geliştirme deneyimi olmayanlar ve çok fazla zaman harcamak istemeyenler için idealdir.
  3. Sıfırdan Web Sitesi Kodlamak: Özetle basit derecede geliştirici deneyimine sahip kullanıcılar için sıkıntılı bir süreç olarak karşımıza çıkan sıfırdan kodlama, sabit bir site oluşturmak için temel olarak HTML ve CSS teknolojilerine ihtiyaç duyar.